info@lewishukuk.com
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1

Takip Edin:

Göçmenlik Hukuku

Göçmenlik hukuku vize, oturum, vatandaşlık gibi prosedürler için uyulması gereken kanunlardır. Lewis Hukuk olarak göçmenlik hukuku alanında hizmet vermekteyiz.

Göçmenlik Hukuku Nedir?

Göçmen, vatandaşı olduğu ülkeden, daha iyi yaşam şartları elde etmek için başka bir ülkeye göç eden kişiye denir. Göçmenler, kendi devletinin korumasından yararlanmaya devam eder. Göçmen kabul eden devletlerin bu kişiler ile ilgili sorumlulukları bulunmamaktadır. Göçmen başka bir ülkeye yerleşirken yetkililerin izni ve bilgisi dahilinde hareket eder. Bütün bu süreç ilerlerken uyulması gereken yasa ve kanunlar göçmenlik hukuku ile ilgili konulardır.

Göçmenlik hukuku başka bir ülkeye göç ederken uluslararası anlaşmalar gereğince vize, oturum, vatandaşlık gibi prosedürler için uyulması gereken kanunlardır.

Göçmenlik Hukuku ve diğer hukuk alanlarında hizmet almak için lütfen https://lewishukuk.com/ iletişime geçiniz.

Kanada Göçmenlik Hukuku

Kanada Devleti 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan federatif bir yapılanmaya sahiptir. Her yıl yaklaşık 250.000 göçmen kabul etmesi ile bir göçmen ülkesidir. Kanada göçmenlik hukuku ile ilgili bütün düzenlemeler Kanada Federal Hükümeti çatısı altında toplanmakla birlikte her eyaletin göçmen kabul anlaşmaları birbirinden farklıdır.

Dünyada yaşam standartları açısından üst sırada yer alan ülkelerden biri olan Kanada’da göçmen olmak için ziyaretçi, çalışma ya da Kanada öğrenci vizesi alınabilir. Çeşitli sınıflarda göçmen olmak için vize, ikamet etme, oturum izni, çalışma izni gibi hususlarda Kanada göçmenlik yasası alanında hukuk desteği alabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik Başvurusu

Kanada’da kalıcı ikamet etmek için çevrimiçi başvuru sistemi olan Express Entry ile göçmenlik başvurusu yapılır. Kanada göçmenlik hukuku gereğince nitelikli işçi adayları içinde en iyiyi seçme yöntemi olan bu sistem işlem süresini azaltır. Adayların net ve gerçekçi olarak değerlendirilmesini sağlar.

Kanada eğitim izni alarak göçmen olmak için Kanada’da eğitim kurumlarından birine kabul edilmek gerekmektedir. Üniversite, yüksekokul ya da dil okulu seçerek eğer 6 aydan fazla kalınacaksa Kanada öğrenci vizesi almak gerekir. Kanada göçmenlik yasası gereğince eğitim izni ile göçmen olmak için;

  • Öğrencilik süresince, yaşam masrafları ve okul ücretini karşılayacak maddi gücü kanıtlamak
  • Sağlık ve sabıka gibi bir engeli bulunmamak
  • Gerekli belgeler ile Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapmak gerekir.

Kanada Yatırımcı Programları

Son yıllarda Kanada’ya yatırımcı olarak göç etmek zor olsa da özellikle bazı eyaletlerde mümkündür. Bunun için Kanada yatırımcı programları ile ilgili koşulları oluşturarak başvurmak gerekir. Göçmen adayının yatırım yapacağı eyalete göre değişen oranlarda yatırım şartı vardır. Kanada’da yatırımcı olmak için muhasebe, vergi uzmanı, yatırım danışmanı ve ticaret hukuku alanlarında hizmet alması gerekir.

Kanada oturum izni, çalışma izni, eğitim izni gibi konularda profesyonel danışmanlık desteği almak için lütfen Lewis Hukuk ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada göçmenlik hukuk işlemleri alanında profesyonel hizmet almak için https://lewishukuk.com/ sitesi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Lewis Hukuk ile iletişime geçin

istanbul-barosu-logo-lewis-hukuk
law-society-logo-lewis-hukuk
Lewis-Hukuk, istanbul göçmenlik hukuk bürosu,
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1
+90 532 355 8333
info@lewishukuk.com

Bizi takip edin:

ÜCRETSİZ DANIŞMA

Lewis Hukuk internet sitesinde yayınlanan bilgi ve belgeler genel bilgi amaçlıdır.

Copyright © 2020 Lewis Hukuk.
Tüm Hakları Saklıdır.