info@lewishukuk.com
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1

Takip Edin:

Express Entry

Apply for Canada Express Entry

Express Entry Nedir?

Express Entry, Kanada’ya yeni bir hayat kurmak amacıyla göç edenler ve daimi ikamet izni almak isteyenler için en kolay ve popüler Kanada göçmenlik başvuru sistemidir. Başvuru işleminin 6 ay veya daha kısa süre içinde sonuçlanması, programın tercih edilme sebeplerinden biridir.

Başta Express Entry başvurusu olmak üzere Kanada Çalışma İzni, Kanada Eğitim İzni  ve diğer Göçmenlik Hukuk Alanları ile ilgili uzman desteği almak için https://lewishukuk.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kanada Express Entry Nasıl Başvurulur?

Kanada Entry Express başvuru işlemi 2 adımdan oluşur. İlk adımda aşağıda belirtilen belgeleri içeren online bir profil oluşturup göndermeniz gereklidir. Bu belgeler;

  • 2 yıl içinde alınmış Yabancı Dil testi sonuç belgesi
  • Eğitim durumunuzu gösteren diploma yada mezuniyet belgesi
  • Pasaport veya seyahat belgesi

Oluşturduğunuz profile bu belgeleri yükleyip gönderdikten sonra ilk başvurunuz kabul edilirse size Kanada ‘da daimi ikamet başvuru davetiyesi gönderilir. İkinci adımda ise Ekspres Entry programı kapsamında aşağıda size en uygun olan programa başvurabilirsiniz. Ayrıca, gerekli olan belgeler başvurduğunuz programa göre değişiklik gösterebilir.

  • Federal Nitelikli İşçi (FSW)
  • Federal Nitelikli Ticaret (FST)
  • Kanada Deneyim Sınıfı (CEC)

Kanada Express Entry Başvuru Süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen https://lewishukuk.com/kanada-express-entry-basvuru-programi/ sayfasını ziyaret ediniz.

Kanada Express Entry Şartları Nelerdir?

Express Entry şartları gerekli belgeleri sunan herkes için geçerlidir. Başvuru yapan tüm profiller bir havuzda toplanarak, kapsamlı bir puanlama sistemine (CRS) göre sıralanırlar.

CRS puanını etkileyen faktörlere göre en yüksek puan alan adaylardan başlanarak değerlendirme yapılır. Programdan ilk kabulü aldıktan sonra Express Entry profilinizin aday havuzunda 12 ay boyunca aktif kalırsınız. Bu süreçte, seçilmeseniz bile ilk başvuru ücretsiz olduğu için 12 ay sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Havuzda kaldığınız süre boyunca Express Entry profiliniz, daimi ikamet için bir Başvuru Davetiyesi (ITA) almadıysa, kendinizi geliştirerek profil puanınızı yükseltip profilinizi güncelleyebilirsiniz. Böylece iki haftada bir yapılan seçmelerde üst sıralara çıkma imkanı elde edebilirsiniz.

Başvuru davetiyesi (ITA) alma hakkına sahip olduğunuzda gerekli ödemeleri yaparak 60 gün içinde Express Enrty kapsamındaki program başvurunuzu onaylamanız gerekir. Aksi halde ITA geçersiz olur.

Kanada Express Entry Puan Hesaplama

Express Entry puan hesaplama istenilen belgelere sahip profiller arasında maksimum 1200 puan üzerinden en yüksek puana sıralamasına giren adaylar üzerinden değerlendirmeye alınır.

Puan SıralamasıMaksimum Puan

İnsan Faktörü

(Yaş)

(Eğitim Düzeyi)

(Yabancı Dil Seviyesi)

(Kanada’da Çalışma Deneyimi)

Bekar – 500

Eşli – 460

Eş yada Nikahsız Partneriniz

(Yaş)

(Eğitim Düzeyi)

(Yabancı Dil Seviyesi)

(Kanada’da Çalışma Deneyimi)

    40
Aktarılabilen Beceriler

(Eğitim, İş ve Ticaret)

  100
Ek Puanlar

(Kanada vatandaşı yada ikamet eden kız veya erkek kardeş 15p)

(İkinci yabancı dil, Fransızca bilgisi 30p)

(Kanada’da lise sonrası eğitim 30p)

(Düzenlenmiş iş istihdamı 200p)

( Eyalet bölge adaylığı 600p)

  600
TOPLAM  1200 PUAN

Kanada göçmenlik hukuk işlemleri alanında profesyonel hizmet almak için https://lewishukuk.com/ sitesi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Lewis Hukuk ile iletişime geçin

istanbul-barosu-logo-lewis-hukuk
law-society-logo-lewis-hukuk
Lewis-Hukuk, istanbul göçmenlik hukuk bürosu,
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1
+90 532 355 8333
info@lewishukuk.com

Bizi takip edin:

ÜCRETSİZ DANIŞMA

Lewis Hukuk internet sitesinde yayınlanan bilgi ve belgeler genel bilgi amaçlıdır.

Copyright © 2020 Lewis Hukuk.
Tüm Hakları Saklıdır.