info@lewishukuk.com
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1

Takip Edin:

Kanada Eğitim İzni

Kanada Eğitim İzni ve Başvurusu

Kanada Eğitim İzni Nedir?

Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden hayallerindeki eğitimi almak isteyen yüz binlerce yabancı öğrenciyi ağırlayan Kanada’nın en seçkin kolej ve üniversitelerinde öğrenim görmek için atılacak ilk adım eğitim izni almaktır.

Kanada Eğitim İzni, Kanada’nın Designated Learning Institutions (DLI) olarak bilinen Tanımlanmış Eğitim Kurumları’nda altı aydan daha uzun süreli eğitim programlarına katılmak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için gerekli olan belgelerden birisidir.

Eğitim izni, planlanan eğitim programı ve ilave 90 gün boyunca Kanada’da kalmanızı sağlasa da Kanada Eğitim Vizesi’nin yerine geçmez ve ülkeye giriş için tek başına yeterli değildir. Bu yüzden eğitim izni başvurusu onaylanan başvuruculara Kanada’daki göçmenlik ofisine vermesi için Geçici İkametgah Vizesi (TRV) ya da Elektronik Seyahat Yetkisi (eTA) de gönderilmektedir.

Kanada Eğitim İzni Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Kanada’nın Designated Learning Institutions listesinde bulunan bir eğitim kurumundan aldığınız kabul mektubu.
  • Eğitim için Kanada’yı tercih etme sebebinizi, katılmak istediğiniz eğitim programı hakkındaki detayları açıklayacağınız bir niyet mektubu.
  • En az 1 yıl geçerliliğe sahip pasaport.
  • Sizin ve varsa size eşlik edecek yakınlarınızın Kanada’ya seyahat edebilecek ve eğitim süresince geçimini sağlayabilecek maddi imkana sahip olduğunu gösteren belge.(Banka Hesap Özeti, Burs/Kredi vs.)
  • Kanunlara saygılı bir birey olduğunuzu gösteren Adli Sicil Kaydı
  • Sağlık raporu

Bu belgeleri eksiksiz sunmakla birlikte Göçmenlik Ofisi görevlilerini Kanada’yı eğitim için tercih ettiğinize ve eğitim programı bitiminde ülkeyi terk edeceğinize ikna etmeniz olumlu bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Kanada Eğitim İzni Başvuru Süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen https://lewishukuk.com/lewis-hukuk-burosu-iletisim/  sayfasını ziyaret ediniz.

Kanada Eğitim İzni Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki belgelerle birlikte Kanada Konsolosluğu’ndan, Kanada Elçiliği’nden ya da Kanada Yüksek Komisyonu’ndan temin edebileceğiniz Eğitim İzni Başvuru Formu’nu doldurup başvuru ücretiyle birlikte Kanada Elçiliği’ne sunarak eğitim izni başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuz sonrası görevliler sizinle bir görüşme gerçekleştirebilir, varsa eksik belge ve bilgileri göndermeniz için çağrıda bulunabilir.

Ayrıca Kanada hükümetinin resmi internet sitesi üzerinden bir hesap oluşturup belirli şartları yerine getirerek Kanada eğitim izni online başvuru yapabilir, sizden istenen belgeleri gönderebilir ve başvuru süreçlerini takip edebilirsiniz.

Başvuru ve başvuru sonrası süreçleri sağlıklı bir şekilde geçirmek için alanında uzman ve deneyim sahibi Lewis Hukuk avukatları ile görüşebilir, dünya standartlarında bir eğitime Lewis Hukuk aracılığıyla kavuşabilirsiniz.

Kanada göçmenlik hukuk işlemleri alanında profesyonel hizmet almak için https://lewishukuk.com/ sitesi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Lewis Hukuk ile iletişime geçin

istanbul-barosu-logo-lewis-hukuk
law-society-logo-lewis-hukuk
Lewis-Hukuk, istanbul göçmenlik hukuk bürosu,
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1
+90 532 355 8333
info@lewishukuk.com

Bizi takip edin:

ÜCRETSİZ DANIŞMA

Lewis Hukuk internet sitesinde yayınlanan bilgi ve belgeler genel bilgi amaçlıdır.

Copyright © 2020 Lewis Hukuk.
Tüm Hakları Saklıdır.