info@lewishukuk.com
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1

Takip Edin:

- Göçmenlik -Kanada Quebec Göçmen Yatırımcı Programı Nedir?

6 Şubat 20210

Kanada Quebec Göçmen Yatırımcı Programı İle İdeal Göç Fırsatı

Kanada Quebec Göçmenlik Yatırımcı Programı, Kanada’nın pasif yatırım düşünen yatırımcıları için ideal bir eyalet yatırım programı olduğunu söylemeliyiz. Quebec Yatırımcı Programı ile adaylar Fransızca konuşulan Quebec eyaletine pasif yatırım yaparak, diğer bir deyişle herhangi bir işletme kurup yönetmeye gerek kalmaksızın sadece Quebec Eyaleti’ne geçici süreliğine fon transfer ederek Kanada’ya göç etmeyi başarabilirler.

“Kanada’ya Göçmenlik Hakkında Merak Edilenler” konulu yazımıza https://lewishukuk.com/kanadaya-gocmenlik-basvurusu-hakkinda-bilgiler/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kanada Quebec Göçmenlik program kapsamında, kişisel olarak net mal varlığı 2 milyon Kanada doları olan ve Quebec hükümeti onaylı bir finansal aracı kuruma minimum 1.2 milyon dolar yatırım yapan adaylar, programın diğer şartlarını da yerine getirmeleri kaydıyla ve daimi oturum için aile bireyleri ile birlikte Kanada göçmenlik konusunda doğrudan daimi oturum hakkı elde edebilir.

Kanada Quebec Göçmenlik Yatırımcı Programı Şartları

Kanada Quebec Göçmenlik Yatırımcı Programı’na başvurabilmek için adayların yerine getirmesi gereken önemli şartlar vardır. Bu şartlar aşağıda maddelerde detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

1. İki milyon Kanada doları tutarında kişisel net varlığa sahip olmak

Kanada’ya göçmenlik sürecini başlatmak isteyen potansiyel yatırımcıların 2 milyon Kanada doları net varlık şartını yerine getirmeleri için söz konusu net varlığı belgelerle ortaya koyması ve kişisel malvarlığının kaynağını belirlenmiş tarafsız bir denetim firmasından alınan rapor ve destekleyici belgelerle göstermesi gerekir. Banka hesapları, gayrimenkul değerlemeleri, mali bilançolar ve diğer ilgili belgeler net varlığın ortaya konmasında kullanılabilir.

Kanada Quebec göçmenlik yatırımcı programı başvuru sahibinin eşinin sahip olduğu net varlık da adayın net varlığının hesaplanmasına dahil edilebilir. Üçüncü taraf bir denetim firmasından alınacak rapor adayların net varlıklarını yasal yollardan elde ettiğini ortaya koymak için mutlaka gereklidir. Çoğu durumda başvuru sahiplerinin bu konuda çok sayıda detaylı belge toplaması zor olsa da açık ve net bilgiler sunan destekleyici belgeler başvuru sürecini bir hayli kolaylaştıracaktır.

kanada quebec göçmen yatırımcı programı ve başvurusu , lewis hukuk , kanada göçmenlik , kanada hukuk bürosu , quebec city

2. Son beş yıl içerisinde en az iki yıl yönetici tecrübesine sahip olmak

Kanada Quebec eyaletine göç etmek isteyen potansiyel başvuru sahiplerinin son beş yıl içerisinde en az iki yıl profesyonel olarak çalışmış ve yöneticilik tecrübesine sahip olmuş olması beklenen nitelikler arasındadır.

3. Minimum 1.2 milyon Kanada doları yatırım yapmak üzere sözleşme imzalamak

Potansiyel başvuru sahipleri, Quebec Eyaleti’ne devlet garantisi altında beş yıl vade ile ve faiz getirisi olmayan 1.2 milyon Kanada doları tutarında yatırım yapmalıdır. Beş yıllık süre boyunca yatırılan tutar Quebec hükümetinin tasarrufuna sunulmaktadır. Sürenin sonunda toplam yatırım tutarı (1.2 milyon Kanada doları) başvuru sahibine faizsiz olarak iade edilmektedir.

Kanada’ya göçmenlik yollarından  StartUp Vize Programı hakkında ayrıntılı bilgiye https://lewishukuk.com/kanada-startup-vize-programi-kanadaya-gocmenlik/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

4. Quebec eyaletine yerleşme niyeti

Kanada’ya göç etmeyi düşünen adayların başvuru kapsamında aynı zamanda Quebec eyaletine yerleşme niyetinde olduklarını göstermesi diğer bir zorunluluktur.

Kanada Quebec Göçmenlik Yatırımcı Programı belirli bir süre önce belirlenen dönemlerde başvuru kabul eder ve her dönem yalnızca belirlenmiş bir kota sınırlaması dahilinde başvuruları alır. Ancak orta seviyede Fransızca bilen ve belirli kurumlardan onaylı bir sınav sonucu ile bunu kanıtlayabilen adaylar dönem ve kota sınırlaması ile bağlı değildir ve başvurularını her zaman sunabilirler. Başvuruya eş ve 22 yaş altı aile üyeleri dahil edilebilir.

Başarılı başvuru sürecinin sonunda başvuru sahipleri Quebec eyaletinin vereceği onay belgesi ile Kanada daimi oturum başvurusu için talepte bulunur. Daimi oturum hakkı elde eden aile üyeleri, Kanada vatandaşlık başvurusu yapılacak tarihten geriye dönük olarak son beş yıl içerisinde toplamda üç yıl Kanada’da yaşadıklarını ispatlamaları halinde Kanada vatandaşlığına başvurabilmektedir.

Kanada göçmenlik konusunda profesyonel destek almak için sizleri Lewis Hukuk Bürosu İstanbul şubesine bekliyoruz. https://lewishukuk.com/ üzerinden ücretsiz randevu formu oluşturabilir yada iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Lewis-Hukuk, istanbul göçmenlik hukuk bürosu,
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1
+90 532 355 8333
info@lewishukuk.com

Bizi takip edin:

ÜCRETSİZ DANIŞMA

Lewis Hukuk internet sitesinde yayınlanan bilgi ve belgeler genel bilgi amaçlıdır.

Copyright © 2020 Lewis Hukuk.
Tüm Hakları Saklıdır.