info@lewishukuk.com
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1

Takip Edin:

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programı

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programı başvurusu ve şartları

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programı Nedir?

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programı (IIP) tecrübeli iş adamları ve yatırımcıları ülke ekonomisine kazandırmak için hazırlanan bir programdır. Kabul aldığınız takdirde en geç 3 yıl içinde hayat boyu Kanada’da oturma, yaşama, çalışma hakkının yanında, çifte vatandaş konumu ile Kanada pasaportu alabilme hakkı kazanabilirsiniz. Böylece, Kanada vatandaşları ile eşit haklara sahip olabilirsiniz.

Kanada’ da yatırım yapmak için 2 program vardır. Federal Yatırımcı Göçmen programı 2014 yılında revize edilmek üzere kaldırılmıştır. Bu nedenle, Quebec Yatırımcı Göçmen Programı Kanada’ da başvurabileceğiniz tek oturum programıdır. Quebec Kanada’ nın yoğunlukla Fransızca konuşulan eyaletidir. Eğer Quebec’ te yaşamayı düşünüyorsanız bu programı tercih edebilirsiniz.

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programı Şartları Nelerdir?

Kanada dünyada yaşam kalitesi, refah düzeyi ve eğitim sistemi gelişmiş ülkelerden biri olmasından dolayı iş kurup yatırım yapanlar veya iş bulup çalışmak isteyenler için göçmen başvurusu yapılan ülkeler arasında en popüleridir.

Yaşlı nüfusun fazlalığı ve genç iş gücüne olan ihtiyacın artması ile Kanada hükümeti son yıllarda çeşitli göçmen programları oluşturdu. Kanada ekonomisine katkı sağlayacaklarına inandıkları eğitimli ve kaliteli aday başvurularını değerlendirmeye alarak, kısa sürede onlara daimî ikamet ve vatandaşlık hakkı fırsatı sunmakta. Bu kapsamda Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programına şartları yerine getirmek kaydı ile başvurabilirsiniz.

Quebec Yatırımcı Göçmen Programı için gerekli olan şartlar şöyledir:

  • 2 milyon kanada doları(CAD) mal varlığına sahip olmalısınız. Eşiniz veya partnerinizin banka hesapları, gayrimenkul gibi mal varlıklarını da içerir. Başvurunuzdan 6 ay öncesine kadar yapılan bağış gibi size ait olmayan tutarlar kabul edilmez.
  • Yatırımcı değerlendirme puanınızın en az minimum seviyede yani 35 puan olması gerekir.
  • Başvuru tarihinden itibaren 5 yıl içinde en az 2 yıl nitelikli bir işletme sahibi veya yönetici pozisyonunda olmalısınız.
  • 5 yıllık 1.2 milyon kanada doları(CAD) garantili yatırım anlaşması imzalamalısınız.
  • Quebec eyaleti tarım, ticaret ve endüstriyel alanda yönetici veya iş sahibi olan adayları arar. Eğer bu alanlarda eğitim almış veya iş sahibiyseniz şansınız diğerlerine göre daha fazladır.
  • Kanada’ da kendinizi ve varsa ailenizi yatırımlar hariç geçindirebilecek maddi imkanlara sahip olmanız gerekir.
  • İleri düzeyde Fransızca bilgisi olan adaylar onaylı belgeleri ile giriş eşiğinden muaf olup istedikleri zaman programa başvuru yapabilirler.

Şirketinizi Kanada’ ya taşıyarak veya orada yatırım yaparak hem kendiniz hem de aileniz için çifte vatandaşlık hakkı kazanmak için hemen Lewis Hukuk ile https://lewishukuk.com/lewis-hukuk-burosu-iletisim/ sayfası üzerinden iletişime geçiniz.

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programına Kimler Başvurabilir?

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programı başvuruları için tarih ve kişi sayısı önceden belirtilir. Sadece belirtilen zamanlarda başvuru kabul edilir. Quebec eyaletinin belirlemiş olduğu şartlara uygun ve *Quebec Yatırımcı Puanları Değerlendirme Tablosunda belirtilen puanlara minimum düzeyde sahip olan herkes Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programına başvuru yapabilir. İstenilen belgelerdeki yeterliliğinize, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda sağlayacağınız faydaya göre değerlendirilirsiniz.

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Programına başvurmanız için sizden istenilen belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde iletmeniz gerekir. Eğer kendinizle ilgili yalan söyler veya yanlış bilgi verirseniz bu suçtur ve tespit edilirse 5 yıl boyunca başvurularınız kabul edilmez. Bu kapsamda, Kanada göçmenlik konusunda göçmenlik avukatı veya göçmenlik hukuk bürosu yardımı almak size avantaj sağlayacaktır.

PUAN SIRALAMASI

MAKSİMUM PUAN

EĞİTİM DÜZEYİ

14

İŞ DENEYİMİ

10

YAŞ

10

YABANCI DİL DÜZEYİ

22

QUEBEC’TE YAŞAYAN AİLE BİREYLERİ

8

ADAPTASYON VE UYUM

5

YATIRIM ANLAŞMASI

25

TOPLAM

94 PUAN

Kanada Yatırımcı Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada Yatırımcı Göçmenlik başvuruları önceden duyuru yapılan tarihlerde sınırlı kontenjan belirtilerek değerlendirilir. Başvurular, yatırımın yanı sıra yaş, dil yeterliliği ve eğitim geçmişi gibi diğer faktörleri de kapsar.

Belgeleri yalnızca resmi yazılı olarak posta veya kurye ile göndermelisiniz. Başvurunuzun onaylanmasından itibaren 30 gün içinde ise yatırımınızı yapmalısınız. Gerekli tüm işlemler tamamlandıktan sonra kendiniz ve aile bireyleriniz için daimi ikamet vizesi için başvurada bulunabilirsiniz.

Kanada Quebec Yatırımcı Göçmenlik Programı hakkında daha fazla bilgi almak için  https://lewishukuk.com/kanada-quebec-gocmen-yatirimci-programi-lewis/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Lewis Hukuk ile iletişime geçin

istanbul-barosu-logo-lewis-hukuk
law-society-logo-lewis-hukuk
Lewis-Hukuk, istanbul göçmenlik hukuk bürosu,
150 Carlton Street, #100 Toronto, ON M5A 2K1
+90 532 355 8333
info@lewishukuk.com

Bizi takip edin:

ÜCRETSİZ DANIŞMA

Lewis Hukuk internet sitesinde yayınlanan bilgi ve belgeler genel bilgi amaçlıdır.

Copyright © 2020 Lewis Hukuk.
Tüm Hakları Saklıdır.