info@lewishukuk.com
Hürriyet Mh. Vatan Cad. No: 2, Ortadoğu İş Merkezi, Daire: 9-B, Kâğıthane/İstanbul

Takip Edin:

Ticaret Hukuku

Ticaret Hukuku danışmanlığı, Lewis Hukuk ticaret hukuku başta olmak üzere diğer hukuk alanlarında da hizmet vermektedir.

Ticaret Hukuku Nedir?

Ekonomik faaliyetler sonucu elde edilen gelirin büyük çoğunluğu ticaret yoluyla kazanılmaktadır. Ticari faaliyetlerin ve şirketlerin artması bu alanı düzenleyen ticaret kanunlarını zorunlu kılar. Üretim ve tüketim arasındaki dengeyi sağlayan ticari faaliyetler hukuk çerçevesinde gerçekleşir.

Özel hukukun bir dalı olan Ticaret hukuku üretim, tüketim ve bunlar arasındaki değişimin düzenlendiği hukuk dalıdır. Ticari ilişkilerin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için ticari işletmeleri ve faaliyetlerini düzenleyen hukuk kurallarının bütünüdür. Ticaret hukuku bir işletme için kuruluş, çalışma şekli, evraklar ve kuralları da içerir. Ülke içindeki ticari faaliyetlerin yanı sıra uluslararası ticaret ilişkileri de kanunlarla koruma altındadır.

Ticaret Hukuku ve diğer hukuk alanlarında hizmet almak için lütfen https://lewishukuk.com/ iletişime geçiniz.

Ticaret Hukuku Neden Önemlidir?

Ticaret hukuku, ticaret yapan tarafların arasında çıkan anlaşmazlıkları kanunlara uygun şekilde çözer. Kanunlarla belirlenen çizgiler sayesinde satıcı ve alıcı hakları detaylı şekilde belirlenmiştir.

İşletmeler arasındaki sözleşmeler hukuku, mal alım satım, haksız rekabet, açılan davalar gibi konularda çıkan problemler için ticari hukuk alanında uzmanlaşmış hukuk avukatları tarafından takip edilmelidir. Uluslararası ticaret yapan şirketler için ithalat, gümrük, sözleşmeler gibi takibi zor olan konularda ticari hukuk avukatı tarafından hukuki destek sağlanmalıdır. Ayrıca şirket devri, hisse senedi, şirketlerin birleştirilmesi gibi alanlarda ticaret hukuk danışmanlığı alınması önemlidir.

Ticari faaliyetleri sağlam zeminde gerçekleştirmek için gerek duyulan ticaret kanunu ortaya çıkan sorunları sağlıklı bir şekilde çözer. Ticari hukuk mevzuatı değişen ihtiyaçlar nedeniyle sürekli güncellenen bir yapıya sahiptir. Ticaret hukuku ile ilgilenmek bu konuya hâkim olmanın yanında güncellenen bilgileri takip etmeyi gerektirir. Bu alana profesyonel bakış açısı ile yaklaşmak ve uzman gözü ile odaklanmak önemlidir.

Ticaret Hukuku Neleri Kapsar?

Ticaret Hukuku, 3 ana unsura ayrılır. Bu unsurlar;

  • Tüzel kişiler ve tacirler,
  • Ticaret işletmeleri,
  • Ticaret yapan dernek ve vakıflardır.

Asliye ticaret mahkemeleri ve hukuk mahkemelerinde görülen davalar bu unsurlar kapsamındadır.

Ticaret hukuku alanına giren konular şu şekildedir:

  • Ticari İşletme Hukuku
  • Şirketler Hukuku
  • Taşıma Hukuku
  • Kıymetli Evrak Hukuku
  • Sigorta Hukuku
  • Deniz Ticareti Hukuku

Ticari işler yapan gerçek ve tüzel kişilerin, risklerden korunması, ticari anlaşmazlıkların kanun çerçevesinde çözümlenmesi için koruyucu avukatlık hizmetlerinden yararlanması, ticaret hukuku alanında profesyonel destek alması gereklidir. Ticaret hukuku alanına giren konuların her biri ayrı uzmanlık gerektiren alanlardır. Bu nedenle bu alanlarda faaliyet gösteren tarafların mevzuata hakim olan avukatlar ile birlikte çalışması oldukça önemlidir.

Ticari hukuk alanında, uzman desteği almak için Lewis Hukuk ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada göçmenlik hukuk işlemleri alanında profesyonel hizmet almak için https://lewishukuk.com/ sitesi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Lewis Hukuk ile iletişime geçin

istanbul-barosu-logo-lewis-hukuk
law-society-logo-lewis-hukuk
Lewis-Hukuk, istanbul göçmenlik hukuk bürosu,
Hürriyet Mh. Vatan Cad. No: 2, Ortadoğu İş Merkezi, Daire: 9-B, Kâğıthane/İstanbul
+90 532 355 8333
info@lewishukuk.com

Bizi takip edin:

ÜCRETSİZ DANIŞMA

Lewis Hukuk internet sitesinde yayınlanan bilgi ve belgeler genel bilgi amaçlıdır.

Copyright © 2020 Lewis Hukuk.
Tüm Hakları Saklıdır.